Еднодневна екскурзия до пещерата Ухловица
    13.07.2025
Цена: 43 лева
Тръгване в 5:00 часа  от  Сточна гара гр. Пловдив.
Преминава се през град Смолян и се продължава към село Могилица.
Село Могилица се намира в Централни Родопи, разположено на левия бряг на р.Арда.Там реката е толкова малка,че можеш „с ръка да я уловиш”. Мястото е удивително с красотата си, затова не напразно точно тук турския владетел Агуш ага построява своя дворец.
Излизайки от селото погледът опира в един нисък връх над който се вее българския трибагреник - там горе на високото е входа на прекрасната пещера ”Ухловица”.
Тя е един от най-красивите подземни дворци на Родопите.
По пътя и по възможност кратка спирка в с.Смилян, прочуто с производството на различни видове боб, затова там е създаден единствения в България „Музей на боба”,където от години е започнато едно огромно пано от боб. 
Паното някой ден с големите си размери, ще влезе в книгата на Гинес. 

Отпътуване към Пловдив. 


Цената включва:
•транспорт с лицензиран автобус;
•екскурзоводско обслужване.

 
Цената не включва:
•разходи от личен характер;
•приблизителни входни такси за посещаваните обекти;
•задължителна планинска застраховка-3 лева


 Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията: 30 пътника
Туроператорът си запазва правото да отмени пътуването 2 дни преди датата на отпътуване.
Туроператорът си запазва правото да променя програмата,последователността и маршрута по независими от него обстоятелства- метеорологичните условия и съобразено със заложените километри..
При неявяване на туриста в деня на пътуването сумата ,която е заплатил не се връща или заменя.
Туроператорът не носи отговорност при промяна на входните такси на посещаваните обекти.Посочените цени са актуални в деня на проверяване. Пътниците заплащат цените,актуални в деня на пътуването.
Туристите да са със затворени обувки с добро сцепление .



Назад