1-ви ден : Отпътувне от Пловдви в 07.00ч. Посещение на град Сандански-един от най-старите градове не само в България, но и в Европа. Смята се, че градът е съвременник на Троянската война и не е изключено траките населявали този район да са участвали на страната на троянците. Най-голямото богатство за града са минералните извори и въздуха, чиито лечебни свойства са били известни още през римско време. Туристическа разходка в центъра на града. Посещение на Историческия музей и прекрасния градски парк. Свободно време.
Отпътуване за античния град Хераклия Синтика.ой е сред най-привлекателните археологически обекти на Балканите през последните 15 години. За него пишат древни гръцки и латински автори, сред които Омир, Херодот и Тукидид. Повече от 100 години учените спорят къде се намира градът. Мраморна плоча с надпис на латински език, намерена през 2002 година, дава основание на учените да предположат, че Хераклея Синтика е именно тук.
Отпътуване за град Петрич. Настаняване в хотел. Свободно време. Нощувка.
2-ри ден: Закуска. Напускане на хотела.Посещение на къща-музей "Баба Ванга".Музейната експозиция отваря врати на 5 май 2008 г. Тя включва лични вещи, предмети, подаръци, които Ванга е получавала от благодарни хора. Всички помещения са запазили своята автентичност.
Отпътуваме към Самуиловата крепост. Национален парк-музей „Самуилова крепост“ се намира на невисок хълм на десния бряг на река Струмешница, на 5 км. северно от с. Ключ, непосредствено до пътя за Златарево. Историята му е свързан с управлението на цар Самуил (997 – 1014 г.) Българският владетел изгражда цяла система от отбранителни съоръжения, които започват високо от склоновете на Беласица, южно от село Ключ и стигат до Огражден.
Отпътуване за Пловдив.
Цената включва :
-транспорт с лицензиран автобус;
-екскурзоводско обслужване;
-нощувка със закуска ;
-пътни и магистрални таски ;
-посещение на Хераклия Синтика;
-посещение на Сандански;
-посещение на къща-музей "Баба Ванга" ;
-посещение на Самуилова крепост
Цената не включва:
-медицинска застраховка - 3 лева на ден на човек до 59г., 4 лева на ден на човек от 60г. до 79г.;
-входни такси на посещаваните обекти;
-разходи от личен характер ;
-доплащане за единична стая - 40 лева
Туроператорът си запазва правото да отмени пътуването 2 дни преди датата на отпътуване.
Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията: 40 пътника
Туроператорът си запазва правото да променя програмата,последователността и маршрута по независими от него обстоятелства- метеорологичните условия и съобразено със заложените километри..
При неявяване на туриста в деня на пътуването сумата ,която е заплатил не се връща или заменя.
Туроператорът не носи отговорност при промяна на входните такси на посещаваните обекти.Посочените цени са актуални в деня на проверяване.Пътниците заплащат цените,актуални в деня на пътуването.